Εκτύπωση
PDF
Μαρ
29

Αποτελέσματα ΕΚΑΣΧ 26-27/03/2011

Αρθρογραφος // ο Νίκος Ελιοδώρου

A’ Ανδρών (22η Αγωνιστική )

Μουδανιά   40

Πευκοχώρι 100

Διαιτητές: Εδιάρογλου-Λαγός

Δεκάλεπτα:11-19,20-58,27-83,40-100

Μουδανιά (Παυλάκης)

Αθανασιάδης , Λασκαρίδης 3(1), Παπαγεωργίου ,Σαρχώσης 4, Παπαδόπουλος , Βάσιος , Τεζετζίδης 18(1), Πινακιώτης , Μαμούρης 11, Κουτζούχας 4, Τρύφων , Κάσσανδρος

Πευκοχώρι (Πλατής)

Αρίστος  , Καρράς 9(1), Χολογγούνης 2, Μουρίκης 21(3), Βέτσος , Τζαντζίδης , Ρηγάκης 5(1), Παντελέρης 19, Γιαννόπουλος 8, Μπούιντας 14, Μαναβάκης 10,Σαββίδης 12

 

Φλογητά 84

Γαλάτιστα 80

Διαιτητές: Εδιάρογλου-Πιπερόπουλος

Δεκάλεπτα:24-15,49-40,74-65,84-80

Φλογητά (Καραφεύγας)

Ατματζίδης 12(1), Καραγιάννης 3, Τσιαουσίδης 35(5), Ανανιάδης 7,Χαρταβέλλας , Καραφεύγας 2, Ιορδανίδης 18, Γεώργογλου 9(1), Χατζηκωνσταντίνου , Πολίτης , Τόμαν

Γαλάτιστα (Δενεσίδης)

Βαλασίδης , Γιαλιάς , Μουρατίδης 8(2), Ματσούκης 18(3), Κουτσούκης 2, Καζλάρης 5, Στίνης , Πουμάκης Γ. , Βουρτζιάδης 37(3), Γκιώργκης 1, Δάγκας 8, Πατσάβρας 1

 

Ιερισσός 76

Μαρμαράς 62

Διαιτητές:Παραλής-Αναστασιάδης

Δεκάλεπτα:23-17,40-30,58-51,76-62

Ιερισσός (Κιακιλίδης)

Μπάντης 2, Καμενάκης , Ντούζα , Κόμνος , Ευθυμίου Π. 31(3), Λέχος Χ. 15, Λέχος Β. 22(1), Φαρμακόπουλος , Ματάκος Δ. 3, Σβούκης , Ευθυμίου Χ. 3(1)

Μαρμαράς (Πατσουράκος)

Δεληγιάννης 8, Κανατάς 4, Πατσουράκος , Κοπάντσας , Μιλκονίδης , Ζουμπούλης , Καραισκάκης , Αναγνωστόπουλος 22, Νάνας 12, Καίκης 7(1), Τρικαλιώτης 9(3)

 

Αρναία               62

Ουρανούπολη    59

Διαιτητές: Παραλής , Αναστασιάδης

Δεκάλεπτα: 11-12, 29-26, 48-44, 62-59

Αρναία (Λαλιώτης)

Τρικαλιώτης ,Μανδώρας 7(1), Χαριστός , Καλογριάς ,Κοσμάς ,Ταμβάκης , Αργυρός 18, Λιούτας , Αργυρίου 14, Κυπαρισσάς 8(1),Λαλιώτης 15(5)

Ουρανούπολη (Θεοδώρου)

Βορεινός , Γεννάδιος , Ρούσσος , Τσινός 7, Κόκκινος Ε. 12, Δροσινός , Στουλούπης 8, Αντωνάκης 6, Στράντζαλης 7(1),Κελέσης 17(5), Απεσλίδης 2

 

Τρίγλια-Ορμύλια 0-20

Κασσάνδρα-Παλαιοχώρι Αναβολή

 

Η Βαθμολογία (22 αγώνες)

 

  1. Πευκοχώρι           44  1845-1154
  2. Φλογητά              39  1737-1329
  3. Ορμύλια              37  1411-1184
  4. Ιερισσός              37   1533-1212
  5. Αρναία                33   1344-1416
  6. Τρίγλια                31  1232-1305
  7. Γαλάτιστα           30   1328-1440
  8. Παλαιοχώρι         29  1023-1209
  9. Ουρανούπολη      29  1243-1511
  10. Μουδανιά             29  1230-1549
  11. Μαρμαράς           29  1240-1410
  12. Κασσάνδρα         24  1008-1455

Κασσάνδρα και Παλαιοχώρι έχουν ένα αγώνα λιγότερο

Τρίγλια και Κασσάνδρα έχουν από ένα μηδενισμό

 

Η συνέχεια του πρωταθλήματος θα γίνει με τους ημιτελικούς των Play-off για την ανάδειξη του πρωταθλητή που θα πάρει την άνοδο στην Γ’ Εθνική κατηγορία. Νικήτρια θα είναι η ομάδα που θα συμπληρώσει πρώτη 3 νίκες(μαζί με τους αγώνες της κανονικής περιόδου).Τα ζευγάρια είναι:

 

Πευκοχώρι – Ιερισσός  (2-0)

Φλογητά – Ορμύλια     (1-1)

 

Στην Β’ κατηγορία Ε.ΚΑ.Σ.Χ. υποβιβάστηκε η Κασσάνδρα

 

Οι πρώτοι σκόρερ:

 

Λέχος Β. (Ιερισσός)                          669(36)

Τεζετζίδης (Μουδανιά)                     458(32)

Τσαουσίδης (Φλογητά)                     455(48)

Μουρίκης (Πευκοχώρι)                     425(63)

Τόμαν (Φλογητά)                              341(41)

Αργυρόπουλος (Ορμύλια)                 325(17)

Ματσούκης (Γαλάτιστα)                   321(34)

Ευθυμίου Π. (Ιερισσός)                    319(15)